دسته‌بندی نشده

چگونه ظروف را درون ماشین ظرفشویی به درستی بچینیم؟

علاوه بر یخچال و ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی هم اکنون جز اصلی آشپزخانه مدرن است . به سختی می‌توان زندگی روزمره خود را بدون ماشین ظرفشویی تصور کرد. این وسیله پر سود، ظروف چرب را تمیز کرده و لیوان ها را از شر لک‌ها خلاص می‌کند. با این حال ممکن است اتفاق بیافتد که ظروف غذاخوری که از ماشین ظرفشویی بیرون می‌آوریم آنطور که باید تمیز نشده باشد. چرا این اتفاق می‌افتد؟ گاهی اوقات، فراموش می‌کنیم مواد شوینده را به مخزن اضافه کنیم. اما دلیل هر چه باشد، با این حال، اغلب اوقات، ما مقصر این وضعیت هستیم. چطور ممکنه؟ این راز در چیدمان مناسب ظروف نهفته است که به آب اجازه می‌دهد تا تمام آلودگی‌ها را پاک کند.

چند قانون ساده برای چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی

چند قانون ساده بیاموزید تا به شما کمک کند از ماشین ظرفشویی خود نهایت استفاده را ببرید.

چیدن ظروف در ظرفشویی- ظرف ها را آماده کنید

ظرف ها را آماده کنید:

ماشین‌های ظرفشویی پس مانده غذا و نوشیدنی را دوست ندارند. دلیل آن بسیار ساده است ، آنها می‌توانند نازل‌های آب را مسدود کنند، روی فیلتر قرار بگیرند و با گذشت زمان، بوی نامطبوعی ایجاد کنند. بعلاوه، مواد باقیمانده مواد غذایی ممکن است در داخل ماشین ظرفشویی به گردش درآیند، که البته اصلا بهداشتی نیست.

چیدن ظروف در ظرفشویی

نحوه چیدمان ظروف درون ماشین ظرفشویی مهم است:

لیوان‌ها، استکان‌های چای، کاسه‌ها و قابلمه‌ها را باید همیشه وارونه قرار داد. با این کار، آب می‌تواند به درستی در داخل ماشین ظرفشویی گردش کند و باعث شستشوی هر دو طرف ظرف شود. همچنین تخلیه آب بسیار راحت تر می‌شود.

سبد بالایی مکانی ایده آل برای لیوان، فنجان و همچنین کاسه و کاسه سالاد است. آن‌ها معمولاً به یک جت آب قدرتمند از نازل احتیاج ندارند ، بنابراین بهتر است آنها را کمی بالاتر قرار دهید تا در فرآیند شستشو خللی ایجاد نشود. بشقاب‌ها ، قابلمه‌ها ، تابه‌ها و نعلبکی‌ها را در سبد زیر قرار دهید. هنگام چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی به یاد داشته باشید که بزرگترین، سنگین‌ترین و کثیف‌ترین‌ها را باید همیشه در سبد زیر قرار دهید.

ظروف سنگین‌تر باید در کناره ماشین ظرفشویی قرار بگیرند و ظروف سبک در وسط قرار داده شوند. این امر سبب شستشوی مطلوب آن‌ها میشود. قبل از تنظیم چرخه ، بررسی کنید که آیا ظروف در سبد زیرین مانع حرکت نازل‌ها نیستند.

چیدمان ظروف در ظرفشویی

کارد و چنگال معمولاً در یک سبد مخصوص در سبد زیرین یا در یک کشوی باریک در قسمت بالای دستگاه قرار می‌گیرد. صرف نظر از مدل، به یاد داشته باشید که فاصله کافی بین قطعات ظروف وجود داشته باشد. به این ترتیب آب می‌تواند آزادانه جریان یابد. اگر می‌خواهیم چاقو یا کفگیرها و ملاقه‌ها را بشوییم، می‌توانیم آنها را روی قفسه بالایی به صورت افقی قرار داده یا آنها را در سبد بگذاریم.

برای دسترسی راحت به فضای بین کاسه‌ها و لیوان‌ها، چیدمان ظروف را از قسمت عقبی ماشین ظرفشویی شروع کنید. مهم است که بیش از حد ماشین ظرفشویی را پر نکنید. اگر بیش از حد ظرف درون ماشین بگذارید ، ممکن است به درستی تمیز نشوند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *