دسته‌بندی نشده

ویژگی‌های سرویس غداخوری مناسب چیست؟

ویژگی‌های سرویس غداخوری مناسب چیست؟

این روزها با انواع مختلف سرویس غذاخوری شامل، بشقاب و دیگر ظروف غذاخوری روبرو می‌شویم. خواه در هنگام صرف غذا در یک رستوران یا یک مهمانی باشد و یا خرید یک سرویس غذاخوری برای آشپزخانه خودمان، همیشه این سوال در ذهن ما مطرح می‌شود که چگونه یک سرویس غذاخوری مناسب را انتخاب کنیم؟

وقتی صحبت از انتخاب سرویس غداخوری می‌کنیم ، ست ظروف شام و چیدمان آن معمولاً اولین چیزی است که به ذهن شما خطور می‌کند. بشقاب، کاسه و لوازم جانبی شما بوم خالی انواع غذا است وسرویس غذا خوری روی میز شام لحن و آهنگ پذیرایی شما را تعریف می‌کند، چه این ست پدیرایی یک مهمانی گاه به گاه و دور همی باشد و یا یک مهمانی رسمی، آهنگ و لحن آن ممکن است سنتی و یا مدرن باشد.

انتخاب ست مناسب شام، هماهنگ کردن ظروف غذاخوری شما با تمی است که می خواهید پذیرایی شام را برگزار کنید. یک انتخاب مناسب از نظر سبک و کاربرد مناسب، پذیرایی شما را برای دوستان و خانواده، دلچسب و اجرا را برای شما روان و راحت می‌کند.

راهنمای آسان انتخاب سرویس غذاخوری مناسب برای پذیرایی شام

ما در اینجا شما را برای انتخاب سرویس غذاخوری مناسب برای پذیرایی شام آشنا می‌کنیم.

لحن و آهنگ پذیرایی

اولین چیزی که باید در نظر بگیرید لحن ست شام شماست. به طور سنتی ، سرویس غذاخوری مناسب برای ست‌های شام در دسته‌های مهمانی خودمانی یا دور‌همی و مهمانی رسمی قرار می‌گیرند. آیا سرویس غذاخوری نشکن و محکم می‌‌خواهید یا سرویس غذاخوری فانتزی؟ آیا مراسم خاص از قبیل بله بران، شیرینی خوران و پاگشای عروس دارید و یک پذیرایی شیک و چشمگیر می‌خواهید؟ و یا کمی از هر دو؟

لحن و آهنگ پذیرایی از ویژگی های سرویس غذاخوری

انتخاب لحن و آهنگ پذیرایی می‌تواند انعطاف پذیر باشد. با انتخاب یک سرویس غذاخوری شیک و افزودن چند تکه تزئینی دیگر می‌توان میز پذیرایی را به یک مجموعه شام رسمی‌تر گسترش داد.

پیکربندی

نکته بعدی این است که می‌خواهید ست شام شما چه تعداد مهمان را سرویس دهی کند؟ ست‌های شام با تعداد مهمانان شما قابل تنظیم هستند برای هماهنگی ظروف غداخوری با هم لازم است پیش بینی از قبل انجام گردد. آیا شما یک مهمانی 6 نفره را تدارک دیده اید یا 12 نفر و یا 18 نفر را دعوت کرده اید؟

سبک

سبک ست شام شما به طور ایده آل سلیقه شخصی شما را منعکس می‌کند. آیا سبک مدرن را می‌پسندید یا سنتی؟ طیف بی‌نظیری از طرح‌ها برای انتخاب وجود دارد. با سبک‌ها و بافت‌های مختلف آزمایش کنید و هنگام تصمیم گیری، دکوراسیون منزل و هرگونه لوازم جانبی یا رومیزی را در نظر بگیرید.

شکل

شکل ظروف غذاخوری را به نحوی انتخاب کنید که با سبک شما مطابقت داشته باشد. صفحات مربع، مستطیل یا بیضی، دارای حس مدرن تر هستند، در حالی که اشکال گرد جذابیت کلاسیک را حفظ می‌کنند.

شکل از ویژگی های انتخاب سرویس های غذاخوری

کوپه یا رینگ دار

در سرویس‌های غذاخوری مختلف، مدل‌های گوناگون کاسه، زیردستی و بشقاب، کوپه (بدون حاشیه) یا با حاشیه وجود دارد. بشقاب‌ها و کاسه‌های رینگ دار کمی احساس رسمی‌تری دارند و برای غذایی طراحی شده‌اند که ممکن است هنگام برش یا غذا خوردن به خارج از بشقاب”پاشیده شوند”. بشقاب‌ها و کاسه‌های کوپه غیررسمی‌تر هستند و برای غذاهایی طراحی شده‌اند که می‌توان آنها را بدون برش بیشتر مانند سالادها یا سرخ کردنی‌ها خورد.

کوپه یا رینگ دار از ویژگی های سرویس غذاخوری

لوازم جانبی ظروف غذاخوری و ظروف مخصوص مخصوص سرو و پذیرایی

اکنون که ست اصلی شام خود را انتخاب کردید، وقت آن است که لوازم جانبی و ظروف سرو را انتخاب کنید که جلوه‌های نهایی میز شما را کامل می‌کنند.

یافتن لوازم سفره مناسب یک انتخاب کاملاً شخصی است و باید نحوه سرو و خوردن وعده‌های غذایی را در نظر بگیرید.

ظرف و کاسه سرو

اگر پدیرایی شما به صورت سلف سرویس است و غذاها در دیس‌های بزرگ سرو می‌شوند، دیس‌ها، تابه‌ها ، تخته‌های سرو و کاسه‌های پذیرایی از ضروریات میز شما هستند. شکل و سبکی را انتخاب کنید که مکمل ست شام شما باشد. دیس پازلی و کاسه‌های سرو یک روش عالی برای افزایش چیدمان دلچسب میز پذیرایی شماست.

پارچ آب و نوشیدنی

یک روش زیبا و راحت برای پذیرایی و سرو نوشیدنی‌ها در کنار میز، تنگ و پارچ‌ها هستند که قطعاتی بی‌نظیر هستد. آنها بهترین گزینه برای ایجاد تأثیر بصری هستند و می‌توانند برای سرو نوشیدنی یا به مکانی پر از گل یا شاخ و برگ تازه استفاده شوند.

سس خوری

ظروف مخصوص سس به گونه‌ای طراحی شده‌اند که ریختن مواد را آسان کرده و قطره‌ها و ریزش‌ها را کاهش می‌دهد. این ظروف باید هماهنگ با سایر تزئینات میز انتخاب شوند.

رو میزی و زیر بشقابی

رومیزی و زیر بشقابی‌ها در طیف وسیعی از طرح‌ها و جنس‌های مختلف راهی شیک برای محافظت از سطوح میز شما و افزون کننده جلوه آن هستند.

ست چای و قهوه

فنجان، استکان، قندان و ظرف شیر برای هر میزبانی که دوست دارد یک وعده غذایی خود را با یک فنجان چای یا قهوه دلپذیر به پایان برسان ، یکی از موارد ضروری است.

ست چای و قهوه از ویژگی های سرویس غذاخوری

ظرف کیک و دسر

چه برای مهمانی عصرانه چای باشد و چه برای پایان یک مهمانی شام ، ظروف کیک و انواع شیرینی و دسر نمای زیبایی را در میز پذیرایی شما ایجاد می‌کنند.

مراقبت از سرویس غذاخوری

چند دستورالعمل ساده می‌تواند به شما کمک کند تا سرویس غداخوری شما همیشه مثل روز اول بدرخشد.

مراقبت از ظروف چینی یا پرسلان

پرسلان یا چینی متنوع ترین ظروف غذاخوری است که از خاک رس، سنگ گرانیت سفید و کوارتز ساخته شده است. با لعاب پوشیده شده و دارای تزئین‌های زیبا و چشم نواز است. این ظروف به شرطی که دارای تزئینات فلزی نباشند، در مایکروویو و ماشین ظرفشویی ایمن هستند. ظروف غذاخوری پرسلان نباید در فر اجاق قرار داده شوند.

ظروف چینی استخوانی

چینی ظریف استخوانی از خاک رس چینی، سنگ چینی و خاکستر استخوان ساخته می‌شود و با کیفیت ترین ظروف غذاخوری است. این ظروف قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی ظرفشویی را دارا هستند. همچنین می‌توانند در مایکروویو قرار بگیرند ولی قرار دادن این ظروف در فر اجاق گاز مجاز نیست.

تمیز کردن سرویس غذا خوری

همیشه بهتر است ظرف ها را بلافاصله بشویید تا باقیمانده مواد غذایی اسیدی از بین برود.

هنگام شستن دستی ظروف شام، هر ظرف را به طور جداگانه بشویید. برای شستن ظروف از مواد شوینده ملایم و یک برس نرم یا پارچه غیر ساینده استفاده کنید و قبل از گذاشتن در کابینت آن را کاملا خشک کنید.

اگر از ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنید ، مراقب باشید که محفظه را بیش از حد پر نکنید و کارد و چنگال و قابلمه یا ظروف فلزی را از ظروف غذاخوری خود دور نگه دارید. ممکن است وسایل در طول چرخه شستشو حرکت کنند و حتی تماس سبک می تواند ظروف شما را خراشیده یا خرد کند.

نگهداری

هنگام چیدن ظروف خود، چیزی نرم مانند دستمال را بین آنها قرار دهید تا از خراشیدن جلوگیری شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *